POKYČIŲ VALDYMAS

sprint darbo grupe

Geras veiksmų planas dar negarantuoja, kad pertvarka bus atlikta racionaliai naudojant išteklius ir greitai. Galų gale viskas priklauso nuo pokyčius įgyvendinančių žmonių. Vienas ir svarbių sėkmės komponentų yra aiškiai išreikšta lyderystė. Kritinėse situacijose net ir patyrusiems vadovams būna naudingas partneris padedantis greitai priimti neįprastus, kartais nelengvus, bet būtinus sprendimus.

Kita pokyčių programos pusė yra tai, kad juose dalyvauja žemesnių lygių darbuotojai, atsakingi už vykdymą. Jų abejonės, disciplinos stoka, painiojimasis prioritetuose gali sulėtinti pokyčius. Dalis žmonių gali kalbomis būti už pertvarką, tačiau realiais veiksmais prie jos neprisidėti ar net trukdyti. Mūsų konsultantų vadybinė patirtis ir organizacinės psichologijos išmanymas leidžia greitai identifikuoti įvairias neproduktyvias elgsenas ir smarkiai prisideda prie greito reikiamų pokyčių įgyvendinimo.

Technine prasme išmokome komandas dirbti greitais PDCA (Plan, DO, Check, Act) ciklais, t.y. padedame sukurti labai efektyvias komandinio darbo rutinas, kurios, priklausomai nuo konteksto įgyja vieną iš šių formų:

Variantas A , kai situacija yra aiški – būtina koncentruotis į greitą ir tikslų veikimą: 

• Vadovybės suformuluotus tikslus ir darbus suskaidome į laiškias trumpo laikotarpio užduotis. Pašaliname svarbiausias kliūtis (Pareto principas praktikoje);
• Matuojame pokyčių poveikį, greitai įvertiname nenumatytas aplinkybes ir koreguojame komandos veiksmus;
• Pasiekus tikslą, standartizuojame pakeistą procesą (minimaliai būtinas dokumentavimas, vizualumas, apmokymas ir priežiūros mechanizmas).

Variantas B, kai situacija yra neaiški – komanda turi atlikti gilesnę konkrečios problemos analizę ir ją pašalinti:

• Duomenų, faktų arba tiesioginio stebėjimo būdu bei tam tikrų Lean įrankių (Pareto analizė, Žuvies kaulo diagrama, Kano analizė, CTQ ir kt.) pagalba išsiaiškiname problemų priežastis;
• Suderiname su komanda greitus veiksmus didžiausią įtaką turinčių problemų priežasčių pašalinimui;
• Atliekame dažnas (jei reikia, kasdienines) pasiektos pažangos apžvalgas ir priimame greitus koreguojančius sprendimus;
• Pasiekus tikslą, standartizuojame pakeistą procesą (minimaliai būtinas dokumentavimas, vizualumas, apmokymas ir priežiūros mechanizmas).

Energingai įgyvendinami pokyčiai darbuotojams daro didelį motyvacinį poveikį, didina pasitikėjimą tiek savo jėgomis, tiek vadovybe ir konsoliduoja organizaciją. Neapibrėžtose situacijose būtent tokios organizacinės elgsenos formos ir yra pačios produktyviausios.

Kritinės situacijos, kuriose organizacija giliai pertvarko save pagal šiuos laiko patikrintus principus gali tapti jūsų sėkmės istorijos pradžia.