Lean konsultavimas

Konsultavimo kokybės kriterijai

Lean galima vadinti „atviro kodo” sistema. Kitaip sakant, visi metodiniai sprendimai ir įrankiai yra aprašyti gana gausioje literatūroje. Taigi, teoriškai, kiekviena organizacija ar individas gali savarankiškai susirasti reikiamą informaciją apie aktualius Lean sprendimus.

Realybėje, tiek atskirų Lean sprendimų, tiek Lean kaip sistemos supratimas ateina po keleto metų, jei yra dirbama pakankamai intensyviai. Patyrę Lean praktikai dažnai vadinami „sensėjais” (jap. mokytojas) tuo pabrėžiant jų sukauptų kompetencijų vertę.  Vien Lean žinių nepakanka. Būtina turėti realaus vadovavimo darbo patirties, būti geru komunikatoriumi, sugebėti įtaką žmonėms net ir neturint formalių valdžios svertų, greitai perprasti analizuojamus procesus, gebėti dirbti sistemiškai bei kūrybiškai spręsti problemas.

Tikrasis konsultanto darbo kokybės įrodymas yra ne įspūdingas savęs pateikimas, o atlikti darbai – jo konsultuotų organizacijų pasiekimai.

Lean diegimo proceso struktūra

Mūsų konsultantai turi didelę patirtį taikant Lean sistemą praktikoje, patys yra vykdę didelių organizacijų Lean transformacijas „iš vidaus”. Esame teikę konsultacijas daugybei Lietuvos organizacijų ir jų sėkmės istorijos kiekvienais metais yra pristatomos Lean konferencijose.

Dirbdami su savo klientais laikomės šių kertinių principų:

  • Orientacija į rezultatą. Naudodami Lean metodiką padedame įmonėms geriau panaudoti turimus išteklius ir pasiekti joms svarbių rinkos ar kitokių strateginių tikslų.
  • Tvarumas. Patobulinimai, kurie neišlieka yra didžiulis švaistymas. Sukuriame ir įdiegiame pokyčių tvarumą užtikrinančius sprendimus.
  • Orientacija į klientų savarankiškumą. Siekiame perteikti savo žinias ir patirtį konsultuojamoms organizacijoms, kad po keleto metų bendro darbo jos taptų visiškai savarankiškomis procesų tobulinime.

Džiaugiamės turėdami daug pavyzdžių, kai minėti darbo principai davė puikius vaisius.